ne-am mutat pe : www.metin2allstars.com !!!

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Aici Puteti Pune intrebari despre server !

Go down 
AuthorMessage
[GA]RealxX
Admin

Data de inscriere : 2011-12-29
Localizare : Orastie

PostSubject: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Dec 29, 2011 1:46 am

Astept !
Back to top Go down
View user profile http://metin2dear.forumz.ro
Dany4ever

Varsta : 27
Localizare : Vrancea

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Dec 29, 2011 1:53 am

Deci eu vreau sa ti propun ceva......nush parerea ta si nu cred k accepti,dar eu incerc:
1.Era bn dak cadeau cartile la metine.....sa zicem 2-3 carti pe metin....
2.Pietrele sa mearga +5 max....km ar fi pe us
3.Accesoriile sa aiba macar o evolutie .....sa faca mai interesant fair-play-ul

Mai aveam cate ceva....dar astea le am scris k mi se pare mai misto asa,in plus cred k serverul nu tine numai 2-3 luni de asta am si venit cu parerile astea Very Happy
Back to top Go down
View user profile
[GA]RealxX
Admin

PostSubject: Raspuns   Thu Dec 29, 2011 2:07 am

iti dau un exp :
Pietra anti war+9 da 40% ( astea pvp toate )
DEf+9 da def (135)
MOB+9 (45%)
CRIT+9 Precizie+9 (30%)
VITA+9 (2400hp)
etc deci nu dau foarte mari si oricum nu o sa aiba toata lumea ca de la +6+9 este rata doar 30% atat dak au bulan sau dak le pica
Back to top Go down
Dany4ever

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Dec 29, 2011 2:10 am

Excelent cu pietrele......chiar speram de molt sa gasesc un sv clasic totusi ,dar cu mici modificari.....

De la mn ai 10+ cu sv.....dar stii k sunt unii,nu toti.....care nu apreciaza un asemenea sv Very Happy.....pierderea lor oricum Razz
Back to top Go down
View user profile
LordOfPain

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Dec 29, 2011 11:32 pm

Uite si eu sa iti dau o idee..
-Sa pice carti la metine Wink cate 2/3 [ HARD PVM]
-Pietrele sa fie +5 maxim daca vrei daca nu le lasi cum sunt , am multi prieteni care cauta un asemenea server pe skype , a da si pietrele sa pice tot la metine cate 2 sau 3 dar +4 am jucat pe un server asa si era populat
-Level 99 maxim
-Perlele sa pice undeva , nuj nu am sati dau idee dar scoicile sa pice cave 3 sau cave 4
-Pietrele spirit tot asa sa pice la metine dar direct cate 1 la metin
-La magazine sa fie doar ce avem nevoie la inceput facem noi rost pe parcurs ar fi super daca nu ar fi rib si fms in magazin .. Wink sa se dropeze la brutali si arhani
-In rest nu stiu dar cred ca ti-am dat o idee buna depinde acuma ..
Back to top Go down
View user profile
Dany4ever

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Dec 29, 2011 11:38 pm

Ai dreptate Pain....deoarece un sv k acesta clasic se gaseste cam rar....adik nu ai timp sa te plictisesti si sa te incurci in mii de evolutii ale itemelor..... Razz

Akm depinde de owner km ii place si lui...dar ideile tare sunt ff bune si pe sv k acesta se descopera adevarata valoare a jucatorilor Very Happy
Back to top Go down
View user profile
LordOfPain

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Dec 29, 2011 11:48 pm

Stiu , stiu aici playeri isi arata valoare lor nu ca cei care cauta doar servere PVP copii de 10 ani Wink lasa-mi id tau skype , mess pe privat Wink
Back to top Go down
View user profile
[GA]RealxX
Admin

PostSubject: RE   Fri Dec 30, 2011 4:27 am

LordOfPain wrote:
Uite si eu sa iti dau o idee..
-Sa pice carti la metine Wink cate 2/3 [ HARD PVM]
-Pietrele sa fie +5 maxim daca vrei daca nu le lasi cum sunt , am multi prieteni care cauta un asemenea server pe skype , a da si pietrele sa pice tot la metine cate 2 sau 3 dar +4 am jucat pe un server asa si era populat
-Level 99 maxim
-Perlele sa pice undeva , nuj nu am sati dau idee dar scoicile sa pice cave 3 sau cave 4
-Pietrele spirit tot asa sa pice la metine dar direct cate 1 la metin
-La magazine sa fie doar ce avem nevoie la inceput facem noi rost pe parcurs ar fi super daca nu ar fi rib si fms in magazin .. Wink sa se dropeze la brutali si arhani
-In rest nu stiu dar cred ca ti-am dat o idee buna depinde acuma ..

Comentariu : Cartile pica cate 3 incepand cu metine de lvl 5
pietrele nu se schimba
pietrele cad metine 20+ direct +4 si le faceti voi pana+9
lvl 99 ramane
scoicile cad din metine v2 v3 v4 dT
pietra spirit cade din metine de lvl 15+
RIB+6 FMS+6 s.a la magazin + blessuri magazin 55k 1x
CAM ATAT NU ?
Back to top Go down
LordOfPain

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Fri Dec 30, 2011 4:28 am

FF bine si asa ! Gj Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Dany4ever

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Fri Dec 30, 2011 4:30 am

Esti super Real......intradevar esti pe aceeasi lungime de unda k si noi cheers cheers

P.S.Dak se poate te prezinti si tu......eu zik k e mai bine sa ne cunoastem Very Happy
Back to top Go down
View user profile
LordOfPain

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Fri Dec 30, 2011 4:31 am

Vad ca are ideei aproape ca ale mele si a lui danny:) Imi place asta !
Back to top Go down
View user profile
ChrRom3

Data de inscriere : 2012-01-07

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Sat Jan 07, 2012 1:39 pm

Am citit ce ati scris voi mai sus si aproape toate subiectele de pe forum... Imi place si mie server-ul abia astept deschiderea Smile
Ideeile si opinile mele despre ce ar mai trebui ,schimbat ,adaugat ,scos,lasat asa :
1) La pietre este totul OK ,doar ca la +9 cele pvp mi se par putin de tot cam prea ridicate ..
2)Cartile sa pice cate 3+ pe metin si sa fie exorcizari la magazin sau sa fie dropate de noi ...ca asa stai sa faci un G mai mult ca pe RO affraid
3)Quest-uri cat mai multe (Ex. pentru un quest : Omoara Vulpea cu 9 cozi si vei primi x5 marmura binecunvantata,etc,)
4) sa fie adauga /schimba bonus in magazin ..dar la un pret ridicat ,sa zicem rezonabil ,pentru a ne putea face iteme pentru framing
5)Scoicile sa pice DT ,cave 2, 3,4 sau chiar si la mobi precum cei din miria sau red forest
6)Un Npc in map1 ,,loterie,, care il poti folosi odata la 24h , de ex: mizezi 100k pe un numar de la 1 la 20 ,iar daca numarul ales de tine este corect castigi 10kk(sansele sunt de 1/20 cam mici zic eu ... )
7)Pune ,,frate,, itemshopu-l >aici toti or sa zica NUUUUUUU NUUUUUU ,dar la orce server de metin trebuie un item shop pentru a mentine hostul ,forumul,si alte cheltuieli ,intradevar sa nu fie itemshop cu 6,7 , posedate, eu stiu ce iteme 2011,sa fie acceptabil , Ex: Poison+8 (armele de 75 ),iarasi acesorile +8 ,otele +7 ..sa poti intretine si tu cumva serverul ,nu cred ca serverul v-a fi de lunga durata ...pe scurt se v-a inchide in 2 luni fara nici o sponsorizare
8)Sa fie cate un event pe saptamana : Sambata sau Duminca ,gen OX ,gaseste gm-ul ,etc..premiul sa nu fie unul > affraid affraid ,sa fie ceva in genu : 10 carti la alegere, 10 ss-uri ,3-4perle , un accesoriu gen : colier lacrima cerului +7,abanosi+7,etc
9)Cam atat...daca mai imi vine ceva in minte ce ar fii pe placul vostru si cred si al jucatoriilor o sa revin si cu alte parere,opini s.a.m.d
10)Bafta si respect staff-ului
Back to top Go down
View user profile
Dany4ever

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Mon Jan 09, 2012 7:15 am

ChrRom3 din partea mea poate sa faca si item shop.....doamne fereste nu ii da nimeni in cap sau ceva,dar el a zis k nu face cu item shop.........acm dak el chiar vrea sa ajunga departe cu sv fii sigur k poate are de gand sa mai scoata ceva ajutor si din item shop cheers

Iar dak chiar lar pune sa fie itemele precizate de tn + cateva mici adaugari cum ar fi:lazile de sefi,al 5- lea bonus(marmura binecuvantata),de schimbat regatul sa fie decat la item shop....cred k ar mai fi dar nu mi vin in minte acm Smile)

Iar la sv dak ai putea sa bagi si ,,anti exp ring''(inel anti experienta)ar fi cel mai misto....deoarece la farmat un asemenea inel ar fi super Very Happy......

P.S. Mai sunt cateva zile si o sa vedem sv cu ochii nostri......eu unul abia ast Wink
Back to top Go down
View user profile
ChrRom3

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Mon Jan 09, 2012 11:58 am

Dany4ever wrote:
ChrRom3 din partea mea poate sa faca si item shop.....doamne fereste nu ii da nimeni in cap sau ceva,dar el a zis k nu face cu item shop.........acm dak el chiar vrea sa ajunga departe cu sv fii sigur k poate are de gand sa mai scoata ceva ajutor si din item shop cheers

Iar dak chiar lar pune sa fie itemele precizate de tn + cateva mici adaugari cum ar fi:lazile de sefi,al 5- lea bonus(marmura binecuvantata),de schimbat regatul sa fie decat la item shop....cred k ar mai fi dar nu mi vin in minte acm Smile)

Iar la sv dak ai putea sa bagi si ,,anti exp ring''(inel anti experienta)ar fi cel mai misto....deoarece la farmat un asemenea inel ar fi super Very Happy......

P.S. Mai sunt cateva zile si o sa vedem sv cu ochii nostri......eu unul abia ast Wink

Sa zicem ca el ,,scoate,, bani din ceva si baga in metin ,atat cat sa ii ajunga si lui , nu ar mai trebui itemshop dar eu nu cred ca munceste el sa scoata cateva zeci,sute de lei pe luna ,deaceea trebuie niste sponsorizari in + pentru host si multe altele (stiu ce vorbesc pentru ca a avut si un prieten foarte bun srv si hostul+altele costa ceva..) ,si zic asta doar pentru a mentine server-ul pentru ca imi place cum este gandit ,si m-am lasat de 2 servere care am jucat ~ 2-3 luni ,dar nu mi se par asa ,,serioase,, si presimt ca in maxim 5 luni OFF! .. pentru a m-a apuca pe acesta Wink ..un itemshop acolo cu ceva care sa nu ii dezavantajeze pe ceilalti si care se pot gasi si in game (dar mai greu,sau ff greu) nu strica ..
Cum ai zic si tu tinctura regatelor ,zaharul armasarului + altele sa fie in itemshop nu in game Wink
Dar.. o sa mai ma abtin putin de la comentarii pentru ca server-ul nu este inca ON! ..
Astept si eu cu nerabdare deschiderea ..si cui nu-i place, sa joace pe toate ,,dezastrele,,de pvp-uri pe mc,hamachi sa nu vina aici cu comentari gen ,,praf,, ...
Keep up good work! cheers
Back to top Go down
View user profile
1Mai

Data de inscriere : 2012-01-12

PostSubject: sugestie//   Thu Jan 12, 2012 11:30 am

Salut intmpaltor am aflat de acest metin ... si deja am dat veste`n ,, tara ,, si a inceput sa freamate lumea asadar mi-am facut cont pe forum si am incercat sa fac un post-reply la sugesti dar doar adminu poate posata in fine ... bounce

Deci eu ma numesc Ciprian si am cateva sugesti/intrebari in legatura cu serverul !

Eu am mai lucrat in asa ceva deci stiu cum se mananca treaba///
ati putea adauga la magazin flori gen : clopotel ,liliac, .dud etc.... in numar de 50 /sau 200
si ai putea aduga si sticle .....iruce site ca roua este cea mai importatnta...si fara ea nu prea misti + ca estista si potiunile de gradul la 2-lea ar fi frumos daca ai putea aduga

in al 2-lea rand sa debugati daca nu ati facut deja nunta... si daca sunteti mabil sa adugati bonusruile marefer la cercei ,bratara coleir care daca ai puncetele de dragoste 100 iti dau bonusuri crd ca stiti la ce ma refer ..

cu alte ideei voi reveni pe parcurs deocamdata ast reply ..

ap as dori si eu o data/ora fixa cand deschideti serverul !

Scuzati greselile gramaticale ma streaseaza am meci de clan in 2 minute...
Back to top Go down
View user profile
ChrRom3

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Jan 12, 2012 12:36 pm

1Mai wrote:
Salut intmpaltor am aflat de acest metin ... si deja am dat veste`n ,, tara ,, si a inceput sa freamate lumea asadar mi-am facut cont pe forum si am incercat sa fac un post-reply la sugesti dar doar adminu poate posata in fine ... bounce

Deci eu ma numesc Ciprian si am cateva sugesti/intrebari in legatura cu serverul !

Eu am mai lucrat in asa ceva deci stiu cum se mananca treaba///
ati putea adauga la magazin flori gen : clopotel ,liliac, .dud etc.... in numar de 50 /sau 200
si ai putea aduga si sticle .....iruce site ca roua este cea mai importatnta...si fara ea nu prea misti + ca estista si potiunile de gradul la 2-lea ar fi frumos daca ai putea aduga

in al 2-lea rand sa debugati daca nu ati facut deja nunta... si daca sunteti mabil sa adugati bonusruile marefer la cercei ,bratara coleir care daca ai puncetele de dragoste 100 iti dau bonusuri crd ca stiti la ce ma refer ..

cu alte ideei voi reveni pe parcurs deocamdata ast reply ..

ap as dori si eu o data/ora fixa cand deschideti serverul !

Scuzati greselile gramaticale ma streaseaza am meci de clan in 2 minute...

Salut ! Bune ideeile tale , cele cu roua si bijuteriile casatoritilor (mai ales roua alba si albastra sunt esentiale ) Sunt pro pentru astea! . Si as vrea si eu daca se poate o ora ~ cand se v-a deschide serverul Smile
Keep up good work! Smile
Back to top Go down
View user profile
LordOfPain

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Jan 12, 2012 4:48 pm

FARA ITEM SHOP
Back to top Go down
View user profile
radunba

Data de inscriere : 2012-01-12

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Thu Jan 12, 2012 11:17 pm

puteti spune o ora exacta la care se va deschide serverul??
Multumesc anticipat.
Back to top Go down
View user profile
ChrRom3

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Fri Jan 13, 2012 4:34 am

Haide boss! Asteptam! sa o spui official deschiderea .
Sper ca astazi ? ca astept de pe 3 deschiderea Suspect
Back to top Go down
View user profile
LordOfPain

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   Fri Jan 13, 2012 4:47 am

Speram sa intre real si sa Deschida Metin2Dear :>
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Aici Puteti Pune intrebari despre server !   

Back to top Go down

Aici Puteti Pune intrebari despre server !
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» HostName: Samp.Just2Play.Ro | Roleplay Server [0.3c]
» *FiveTime* IP: 188.212.105.203 Contact id: samp_florin Server De samp nou deschis Si dam level bani Super server:X Va asteptam i pe dumneavoastra Dati click sa vedeti srv:Xpoze
» HostName: FlyGaming RPG [0.3x] Server ON! Address: 93.119.26.209:7777 Players: 54 / 100 Ping: 56 Mode: FlyGaming RPG V0.1 Map: Los Santos HostName: FlyGaming RPG [0.3x] Server ON! Address: 93.119.26.209:7777 Players: 54 / 100 Ping: 56
» Partener Server
» Toxic RPG | Romania [0.3x]